Новини
Улас Самчук – Гомер українського життя XX століття PDF Друк e-mail
П'ятниця, 21 лютого 2020, 11:25

«Улас Самчук – Гомер українського життя XX». Під такою назвою  20.02.2020 відбувся інформаційний дайджест у НВК № 19 м.Рівного, організований учнями 11-А класу. Старшокласники розповіли про світобачення письменника-реаліста, який прагнув «…більше чутися зобов’язаним. Більше вглиблюватися у саму гущу життя… Бути прямим і безмежно правдивим свідком на суді історії свого народу…».

Одинадцятикласники  називали цікаві факти із життєпису митця: 11 років війни і революцій, 15 років вигнання, польська, німецька, мадярська в’язниці; тричі нелегальний перехід кордону; голодомор 1932-1933рр., концентраційні табори…». Дівчатка порекомендували школярам ознайомитися із творчою палітрою У. Самчука, такими  творами, як «Марія», «Волинь», «Ост», у яких письменник порушив важливі для суспільства питання: життя і смерті, війни і миру, добра і зла.

Учні отримали інтелектуальне задоволення від такого заходу.

 

Учителі української мови і літератури

Васюта С.Д., Наконечна З.В.

 

 
Цей день в історії України PDF Друк e-mail
Четвер, 20 лютого 2020, 14:25

Євромайдан, Єврореволюція, Революція Гідності – усі ці терміни сьогодні стали невід’ємною складовою в історії побудови української державності. Україна є досить молодою республікою, юридично свою незалежність вона отримала у 1991 р., проте в реаліях це було далеко від бажаного. Протягом усього періоду незалежності наша держава поступово перетворювалася на  другорядну країну. Помаранчева революція 2004 р. мала стати рушійною силою до змін, люди вірили, що буде усе по-новому. Проте очікування не справдилися, а навпаки, були розбиті у пух і прах. У 2010 р. до влади прийшла «банда олігархів», яка вирішила знищити рештки справжнього українства та й ще за його рахунок наживитись. Все ж українці вірили, якщо Україна стане на шлях європейської інтеграції, то в державі будуть проведені соціально-економічні та політичні реформи. Але сценарій розвивався зовсім по-іншому… Епіцентром основних подій знову ж таки стала столиця України м. Київ. 21 листопада близько 22:00 на Майдані          Незалежності почали збиратися перші учасники мітингу. 24 листопада в Києві відбулася велика хода та мітинг на Майдані Незалежності, які зібрали більше ніж 100 тисяч прихильників євроінтеграції. Протести відбулися також у Львові, Луганську та Харкові. Подальші події на Майдані Незалежності набирали більш гострого характеру. Кривавою виявилася ніч на 30 листопада. Ця подія стала переломним моментом у революційних подіях. Поступово протести перетворилися із проєвропейських на антиурядові і стали значно масштабнішими. Після кривавого розгону майдану по всій Україні пройшли численні мітинги. 1 грудня у Києві на акції протесту вийшло близько півмільйона людей. Протягом 2–7 грудня у всій Україні тривали великі проєвропейські та антиурядові мітинги. Протестувальники у Києві остаточно захопили Будинок профспілок та КМДА.16 січня 2014 р. у Верховній Раді України з  порушеннями було прийнято 10 законів, направлених на звуження конституційних прав і свобод громадян. Закони приймалися підняттям рук, без використання системи «Рада» та без обговорення. Хід таких подій, зрозуміло, не влаштовував українське суспільство. Більше сотні громадських організацій оголосили повну мобілізацію на Майдані Незалежності у Києві. Лідери опозиції події 16 січня назвали державним переворотом і закликали до всеукраїнського страйку. Кривавим для України виявився День Соборності 22 січня.

Внаслідок атаки спецпризначенців близько 200 протестувальників було поранено. Загинув палкий патріот України і охоронець Євромайдану – Сергій Нігоян, 20-річний вірменин з Дніпропетровської області. Того ж дня було застрелено ще одну людину, білоруського активіста Михайла Жизневського.Уже зранку 18 лютого євромайданівці розпочали ходу до Верховної Ради, де депутати повинні були прийняти зміни до Конституції України щодо обмежень повноважень Президента. У той час до урядового кварталу було стягнуто великі сили міліції, БТР і два водомети. Розпочався наступ силовиків.

Вранці 20 лютого протестувальники у Києві перейшли у наступ.

Таким чином, події 21 листопада 2013 р. – 22 лютого 2014 р. стали етапом прояву українцями неабиякої сили, мужності, гідності, віри та міцності духу. Вони показали усьому світу, що вищою метою для українського народу є збереження людських цінностей та основ демократії. Проте за відстоювання цих ідей довелося заплатити дорогою ціною – кров’ю «Небесної Сотні» – патріотів, які поклали своє життя на вівтар для захисту рідної Батьківщини.

Р.S. 20 лютого учнівське самоврядування школи ініціювало проведення лінійки і покладання квітів до меморіальної дошки Героя Небесної Сотні , випускника школи Олександра Храпаченка.

 

 

Рогаль С.Р., педагог-організатор

 
ОГОЛОШЕННЯ 11.02.2020 р. (вівторок) о 10:00 год. в актовому залі НВК №19 відбудеться зустріч кандидатів на посаду директора Рівненського НВК №19 PDF Друк e-mail
Понеділок, 10 лютого 2020, 10:52

ОГОЛОШЕННЯ

11.02.2020 р. (вівторок)

о 10:00 год.

в актовому залі НВК №19 відбудеться зустріч кандидатів на посаду директора Рівненського НВК №19 Рівненської міської ради

із трудовим колективом, представниками батьківського самоврядування даного закладу.

 

Адміністрація закладу

ОГОЛОШЕННЯ

11.02.2020 р. (вівторок)

о 10:00 год.

в актовому залі НВК №19 відбудеться зустріч кандидатів на посаду директора Рівненського НВК №19

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 5 з 80
Как создать школьный сайт.