Хто без тебе ми, рідна мово?!!! PDF Друк e-mail
Понеділок, 24 лютого 2020, 11:57

Сьогодні, 21 лютого, у Міжнародний день рідної мови у НВК № 19 відбулися різні тематичні заходи: історично-лінгвістичні екскурси, літературні марафони, дебатні ігри та флешмоби. Ми – українці! Ми любимо рідну Україну, милуємося та пишаємося нашою солов’їною мовою.

Адже мова – це святиня, найцінніший скарб!!!

Вчитель української мови та літератури

Стельмах Г.В.

Міжнародний день рідної мови PDF Друк e-mail
П'ятниця, 21 лютого 2020, 11:27

21 лютого у Міжнародний день рідної мови вже стало доброю традицією  в НВК №19 проводити заходи з нагоди вшанування рідного слова, співучої української мови.

У цей день для учнів 9-Б класу була проведена година спілкування  «Чи досить нам, українцям, однієї мови для комунікації у своїй державі?»  Школярі активно висловлювали свої думки, відстоювали власну позицію щодо порушених питань диспуту.

У рамках Дня вшанування рідної мови були написані  учнями диктанти єдності «Україна –  наша земля, наша Батьківщина».

Люблячи і вивчаючи рідну мову, учні виявляють свідоме бажання бути гідними громадянами своєї держави.

Учитель української мови та літератури

Остафієва Є.М.

Улас Самчук – Гомер українського життя XX століття PDF Друк e-mail
П'ятниця, 21 лютого 2020, 11:25

«Улас Самчук – Гомер українського життя XX». Під такою назвою  20.02.2020 відбувся інформаційний дайджест у НВК № 19 м.Рівного, організований учнями 11-А класу. Старшокласники розповіли про світобачення письменника-реаліста, який прагнув «…більше чутися зобов’язаним. Більше вглиблюватися у саму гущу життя… Бути прямим і безмежно правдивим свідком на суді історії свого народу…».

Одинадцятикласники  називали цікаві факти із життєпису митця: 11 років війни і революцій, 15 років вигнання, польська, німецька, мадярська в’язниці; тричі нелегальний перехід кордону; голодомор 1932-1933рр., концентраційні табори…». Дівчатка порекомендували школярам ознайомитися із творчою палітрою У. Самчука, такими  творами, як «Марія», «Волинь», «Ост», у яких письменник порушив важливі для суспільства питання: життя і смерті, війни і миру, добра і зла.

Учні отримали інтелектуальне задоволення від такого заходу.

Учителі української мови і літератури

Васюта С.Д., Наконечна З.В.

<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 1 з 76