ЗНО
Інформація щодо підготовки до проведення ЗНО-2022, зокрема національного мультимедійного тесту (НМТ) для вступу на бакалаврат PDF Друк e-mail

1.      Прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законів України у сфері освіти» № 2157-ІХ від 24.03.2022. Чинності зміни набирають через місяць – 24.04.2022.
2.      Читаємо інформацію на сайті Рівненського ОІППО розділ «Оголошення» та «Новини».
3.      Розпочалась реєстрація 01.02.2022 та тривала до 09.03.2022. Пізніше її продовжили до 09 квітня, зараз – до 19 квітня. Станом на 18:00 в Рівненській області зареєстровано 13 406 осіб на основну сесію ЗНО-2022.
4.      Алгоритми щодо реєстрації оприлюднені. Не треба створювати дублі !!!
5.      Нагадаємо, що для організації вступних випробувань на бакалаврат потрібна підтверджена інформація про потенційних учасників цих випробувань. Таку інформацію УЦОЯО отримає з бази даних реєстрації для участі в ЗНО.
6.      Якщо такої можливості немає ー не хвилюйтеся: достатньо того, що учасник сформували реєстраційну картку.
7-8.    Якщо учасник має результати ЗНО 2019-2021 років і планує вступати до закладів освіти цього року, вам краще сформувати реєстраційну картку й до 19 квітня надіслати комплект документів до Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти. *МОЖНА й до ЛЬВІВСЬКОГО РЦОЯО, сказала Л. В., що зареєструють таких*. У травні в учасників буде можливість відмовитися від проходження тестування на своїй Інформаційній сторінці, якщо не вступають.
9.      Повідомлення про реєстрацію. Результати реєстрації для випускників ЗО відображаються на сторінці закладу, що на сайті УЦОЯО, вхід – через ЛОГІН та ПАРОЛЬ закладу. Є кілька шляхів повідомлення про результати реєстрації, зокрема для випускників поточного року (ЗЗСО, П(ПТ)О, ФПВО) їх можуть повідомити представники ЗО, бо бачать номер сертифіката та пін-код учасника.
10.     Також до кінця квітня (орієнтовно) УЦОЯО за домовленістю з операторами мобільного зв’язку здійснить надсилання смс часникам з номером сертифіката та пін-коду учасника.
11.     Підтвердження участі в НМТ відбудеться у травні. Учасник отримав логін та пароль. Надалі усю інформацію щодо НМТ від отримуватиме від УЦОЯО на Інформаційну сторінку. Потрібно САМОСТІЙНО стежити за повідомленнями !!!
УЦОЯО з’ясовуватиме, чи вступатиме зареєстрований учасник і виконуватиме НМТ. Також учасникам НМТ потрібно буде вказати населений пункт, у якому вони планують перебувати УПРОДОВЖ ЛИПНЯ, коли заплановано проводити НМТ.
12.      Підбір пунктів проведення НМТ. МОН підготувало на департамент лист про підбір ЗО, на базі яких може працювати 1, 2 чи 3 комп’ютерні класи, підключені до якісного інтернету + укриття, наявність яких бажана у ЗО або поруч.
13.     До кінця квітня 2022 року УЦОЯО оприлюднить демонстраційний варіант національного мультимедійного тесту на сайті.
14.     Після отримання підтвердження участі у НМТ від вступників, підбору ЗО, буде здійснено розподіл учасників за пунктами тестування.
15.     Повідомлення про участь у НМТ. Повідомлення про участь, зокрема ДАТУ, МІСЦЕ (назву ЗО та його адресу), ЧАС ПОЧАТКУ тестування (І чи ІІ зміна)  учасники отримають на свої Інформаційні сторінки.
16.     Проведення НМТ.
Проводити планують основну сесію НМТ у липні на базі визначених пунктів тестування – ЗО упродовж 10 днів у дві зміни. Тривалість тесту – 90 хв., кожна із частин по 30 хв.: українська мова – 30, математика – 30, історія України – 30.
17.      Апеляція не передбачена.
18.     Якщо тривога під час тестування – буде додаткова сесія; орієнтовно за два тижні від початку основної, бо графік укладений для основного тестування на 10 днів.
19.     Результати учасників. УЦОЯО повідомлятиме учасникам їх результат на Інформаційну сторінку. Результат дійсний 1 рік.
20.      ЗАРАЗ НАДВАЖЛИВИМ ЗАХОДОМ є підготовка учнів до національного мультипредметного тестування.
УЦОЯО готує інформацію про частини національного мультипредметного тесту: українську мову, математику, історію України.
У межах вступної кампанії 2022 року передбачено проведення національного мультипредметного тестування (НМТ), яке проводитимуть у комп’ютерному форматі.
Усього в блоці НМТ з української мови буде 20 завдань, з-поміж яких:
•       15 завдань з вибором однієї правильної відповіді з чотирьох або п’яти варіантів;
•       5 завдань на встановлення відповідності (потрібно встановити по 4 «логічні пари»).
Онлайнові ресурси з української мови для підготовки:
•       тести минулих років, розміщені в розділі «Підготовка. Тести минулих років», де обирайте закладки «Українська мова і література» та «Українська мова»;
•       відеороз’яснення до завдань ЗНО минулих років: Пробне ЗНО-2020; Пробне ЗНО-2021(відео №2, відео №3); Підготовка до ЗНО-2021;
•       короткі тематичні тести в онлайн-тестувальнику з української мови на сайті Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти;
•       інші ресурси, які допоможуть повторити мовні теми, а також призвичаїтися до роботи в середовищі онлайн-тестувальників.
Усього в блоці НМТ з математики буде 20 завдань, з-поміж яких:
•       14 завдань з вибором однієї правильної відповіді з п’яти запропонованих варіантів;
•       4 завдання на встановлення відповідності (потрібно встановити по 3 «логічні пари»);
•       2 завдання відкритої форми з короткою відповіддю (неструктуровані завдання).
Онлайнові ресурси з математики для підготовки:
•       тести минулих років, розміщені в розділі «Підготовка. Тести минулих років», де обирайте закладки «Математика» та «Математика (завдання стандарту)»;
•       відеороз’яснення до завдань ЗНО минулих років:  Пробне ЗНО-2020; Пробне ЗНО-2021 (відео №1; відео №2; відео №3; відео №4); Підготовка до ЗНО-2021; Підготовка до ЗНО-2022;
•       короткі тематичні тести в онлайн-тестувальнику з математики на сайті Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти;
•       шкільні підручники, посібники для підготовки до ЗНО;
•       інші ресурси, які допоможуть повторити математичні теми, а також призвичаїтися до роботи в середовищі онлайн-тестувальників.

 
Яким буде зміст завдань блоку НМТ з української мови? PDF Друк e-mail

Додаток до листа РОІППО

від 07.04.2022 № 01-12/263

У цій публікації ми повідомимо про зміст, структуру й оцінювання блоку НМТ з української мови. Упродовж наступних двох тижнів підготуємо такі ж матеріали про блоки з математики та історії України, а вже наприкінці квітня ви зможете ознайомитися з демонстраційним варіантом НМТ.

Яким буде зміст завдань блоку НМТ з української мови?

Зміст завдань блоку НМТ з української мови буде відповідати чинній програмі ЗНО з української мови. Зверніть увагу, що у відповідній програмі вас має цікавити лише та частина, що стосується української мови. Ця частина охоплює всі мовні теми, вивчення яких передбачено в шкільному курсі української мови, а саме теми:

 • «Фонетика. Графіка. Орфоепія. Орфографія»;
 • «Лексикологія. Фразеологія»;
 • «Будова слова. Словотвір»;
 • «Морфологія»;
 • «Синтаксис»;
 • «Стилістика»;
 • «Розвиток мовлення».

Питома вага до того чи того розділу мовознавства в змісті блоку НМТ з української мови загалом відповідає тому, що характеризує зміст тестів ЗНО з української мови. Щоправда, розділам «Стилістика» та «Розвиток мовлення» приділено дещо менше уваги з огляду на комп’ютерний формат тестування, який, зокрема, унеможливлює використання завдань на надання письмової розгорнутої чи короткої відповідей.

Яка структура блоку НМТ з української мови?

Усього в блоці НМТ з української мови буде 20 завдань, з-поміж яких:

 • 15 завдань з вибором однієї правильної відповіді з чотирьох або п’яти варіантів;
 • 5 завдань на встановлення відповідності (потрібно встановити по 4 «логічні пари»).

Зверніть увагу, що в блоці НМТ з української мови не буде завдань, які передбачають надання письмової розгорнутої чи короткої відповідей, як не буде й завдань з української літератури.

Як будуть оцінювати завдання блоку НМТ з української мови?

Завдання з української мови буде оцінено відповідно до схеми нарахування балів, застосовуваної в ЗНО. Тобто по 1 тестовому балу буде нараховано за кожну правильну відповідь на завдання з вибором однієї правильної відповіді та по 1 тестовому балу за кожну правильно визначену логічну пару в завданнях на встановлення відповідності. Отже, за виконання завдань блоку НМТ з української мови можна отримати від 0 до 35 балів.

Свій результат (тобто кількість набраних балів за правильно виконані завдання) ви знатимете після виконання блоків НМТ. Пізніше результат кожного блоку буде також переведено в шкалу 100-200 балів. Для отримання результату за шкалою 100-200 достатньо буде набрати хоча б один тестовий бал.

Як підготуватися до виконання завдань блоку НМТ з української мови?

Передусім, безперечно, варто продовжувати ретельно працювати над шкільною програмою з української мови, відвідуючи онлайн або офлайн уроки, які проводять ваші вчителі, або уроки Всеукраїнської школи онлайн. А для самостійного тренування доречно використовувати:

 • тести минулих років, розміщені в розділі «Підготовка. Тести минулих років», де обирайте закладки «Українська мова і література» та «Українська мова»;
 • відеороз’яснення до завдань ЗНО минулих років: Пробне ЗНО-2020; Пробне ЗНО-2021(відео №2відео №3); Підготовка до ЗНО-2021;
 • короткі тематичні тести в онлайн-тестувальнику з української мови на сайті Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти;
 • інші ресурси, які допоможуть повторити мовні теми, а також призвичаїтися до роботи в середовищі онлайн-тестувальників.

 

07.04.2022

 
ЛРЦОЯО відновив роботу технологічної реєстраційної лінії 28.03.2022 PDF Друк e-mail

Добрий день, шановні учні та батьки випускників!

Якщо ви зареєстрували заяви-реєстраційні картки, то ЛРЦОЯО їх 100% отримав. Кому вислали СЕРТИФІКАТИ до початку війни (24.02.2022), ті будуть із сертифікатами.

ЛРЦОЯО відновив роботу технологічної реєстраційної лінії 28.03.2022

АЛЕ СЕРТИФІКАТІВ друкувати та надсилати на заклади освіти НЕ БУДУТЬ !!!

На сторінках закладу освіти для кожного учасника буде розміщено НОМЕР СЕРТИФІКАТА та ПІН-код. Ви їх зможете бачити. У вас ще буде достатньо роботи, бо необхідно буде з'ясовувати, ХТО проходитиме тестування для вступу за ЗВО, а хто - ні... Наберіться, будь ласка, терпіння: ТЕХНОЛОГІЧНА РЕЄСТРАЦІЙНА ЛІНІЯ ПРАЦЮЄ, інформації ДУЖЕ багато... Стежте, будь ласка, ЗА оновленнями НА СТОРІНЦІ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ НА САЙТІ УЦОЯО.

Готується НОВА нормативна база, нова специфікація тестів тощо. Про все будемо вас інформувати!

Б. Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет повідомив https://t.me/SerhiyShkarlet/763, що всі, хто зареєструвався, до кінця року зможуть повернути кошти, які не були використані для підготовки до пробного ЗНО.

В. 1 квітня 2022 року https://testportal.gov.ua/upravlintsi-v-galuzi-osvitypovidomyly-pro-osoblyvosti-vstupnoyi-kampaniyi-2022-roku/ відбувся брифінг щодо цьогорічної вступної кампанії за участі Міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета, народних депутатів, членів Комітету з питань освіти, науки та інновацій Верховної Ради України Сергія Бабака, Сергія Колебошина, Юлії Гришиної, генерального директора директорату фахової передвищої, вищої освіти Міністерства освіти і науки України Олега Шарова. Спікери поінформували громадськість про те, що цього року неможливим є проведення традиційних ЗНО, ЄВІ, ЄФВВ, з огляду на що заплановано запровадити тестування, подібні до них, а саме:

 національного мультипредметного тесту (НМТ) для вступу для здобуття вищої освіти на основі повної загальної середньої освіти на всі спеціальності (бюджетні місця), на кон’юнктурні та медичні спеціальності (зокрема, контракт);  магістерського комплексного тесту (МКТ) для вступу до магістратури на спеціальності «Право» та «Міжнародне право»;

 магістерського тесту навчальної компетентності (МТНК) для вступу до магістратури на окремі спеціальності. Міністр також зауважив, що всі тестування відбуватимуться в комп’ютерному форматі, завдяки чому буде створено максимально безпечні умови для учасників вступної кампанії.

НМТ міститеме завдання з української мови, математики, історії України.

За виконання кожної складової тесту учасник після завершення тестування отримає окремий результат.

Завдання НМТ відповідатимуть змісту програм ЗНО з навчальних предметів і будуть аналогічними до використовуваних у ЗНО.

Український центр оцінювання якості освіти підготує демонстраційний варіант НМТ, щоб учасники змогли ознайомитися з форматом тестування заздалегідь.         Наразі зазначимо, що завдань з відкритою формою відповіді, наприклад написання власного висловлення, в НМТ не передбачено. Заплановано, що НМТ можна буде пройти і в країнах Східної Європи. Спікери брифінгу наголосили, що замість результатів НМТ можна буде використовувати результати ЗНО 2019 - 2021 років.

Одним із критеріїв вступу буде також мотиваційний лист, запроваджений ще у 2020 році. Він матиме різну вагу для вступників на бюджет і контракт. Так, для вступу на бюджет його буде застосовано лише для рейтингування вступників з однаковим конкурсним балом, а для вступу на контракт він може бути основою для рейтингування вступників.

 
Ознайомлення із макетами субтестів (математика, історія України, укр. мова) ДПА/ЗНО - 2022 PDF Друк e-mail

https://monitoring.in.ua

 
Реєстрація на сертифікаційне тестування ЗНО-2022. PDF Друк e-mail

З 01.02.2022 по 01.03.2022 - реєстрація на сертифікаційне тестування ЗНО-2022. З 01.03 по 09.03.2022 триватиме перереєстрація та внесення змін. До цього етапу проведення ЗНО надаються матеріали (2 файли).

Переглянути матеріали

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 2 з 10
Как создать школьный сайт.