Улас Самчук – Гомер українського життя XX століття PDF Друк e-mail
П'ятниця, 21 лютого 2020, 11:25

«Улас Самчук – Гомер українського життя XX». Під такою назвою  20.02.2020 відбувся інформаційний дайджест у НВК № 19 м.Рівного, організований учнями 11-А класу. Старшокласники розповіли про світобачення письменника-реаліста, який прагнув «…більше чутися зобов’язаним. Більше вглиблюватися у саму гущу життя… Бути прямим і безмежно правдивим свідком на суді історії свого народу…».

Одинадцятикласники  називали цікаві факти із життєпису митця: 11 років війни і революцій, 15 років вигнання, польська, німецька, мадярська в’язниці; тричі нелегальний перехід кордону; голодомор 1932-1933рр., концентраційні табори…». Дівчатка порекомендували школярам ознайомитися із творчою палітрою У. Самчука, такими  творами, як «Марія», «Волинь», «Ост», у яких письменник порушив важливі для суспільства питання: життя і смерті, війни і миру, добра і зла.

Учні отримали інтелектуальне задоволення від такого заходу.

Учителі української мови і літератури

Васюта С.Д., Наконечна З.В.