Як заспокоїти дітей і себе PDF Друк e-mail
Четвер, 24 лютого 2022, 12:36

Як би не було страшно нам, дорослим, потрібно триматись і відстоювати свою країну.

Саме зараз:

1. Треба набрати воду, щоб був запас технічної.

2. Знати, де документи і гроші.

3. Огорнутися чимось, щоб відчути межі тіла.

4. Зробити собі солодкий чай.

5. Тримати в лівій руці щось, що можна стиснути.

6. Зарядити телефони.

Тому в першу чергу не панікуйте самі.

 

Шановні батьки, але у вас є діти, і їм також важко. Намагайтесь бути поруч з ними, обійміть, візьміть за руку і головне – говоріть з ними.

Про те, що зараз складна ситуація в країні, що важливо зараз допомагати і підтримувати один одного. Що важливо бути зібраними і не піддаватись паніці, довіряти лише перевіреній і достовірній інформації. Що наша армія зараз робить все можливе, щоб відстояти країну і щоб ми були в безпеці.

Проговоріть з дитиною про те, які речі є для неї важливими і вона хотіла б їх мати біля себе, щоб їй було спокійніше. Частіше наголошуйте на тому, що ви їх любите і зробите все для того, щоб їх захистити. «Я поруч» - повторюйте ці слова.

Говоріть про свої емоції, що ви теж хвилюєтесь і переживаєте, що страх - це нормальна реакція. Прийміть (не заперечуйте) страх дитини: «Ти боїшся / тобі страшно», «Боятися - це нормально», «Страх допомагає бути обережним» (інколи потрібний людині, щоб мобілізувати всі сили організму для реагування на події). Кажіть дітям, що «Страх стає меншим, коли ним ділишся, тому говори зі мною».

Якщо дитина перебуває поруч з сильно панікуючим дорослим, пояснити дитині, що є такий тип людей, який не може впоратися зі своїм страхом. І ці люди не погані і не хороші, вони так реагують.

Не обговорюйте з дітьми найгірші сценарії. Обмежте інформаційне занурення дитини у перегляд новин (при дитині не варто переглядати новини на всіх каналах, зачитувати кожен пост зі стрічки, емоційно обговорювати вжиті заходи в державі).

Поясніть дитині, що страх зменшується, коли знаєш що робити, щоб захистити себе. Розкажіть, що ви вже робите, заспокойте, переконуйте, що разом ми все витримаємо, що згуртованість допоможе впоратися з будь-якими труднощами.

Незважаючи на вік, нехай дитина багато грає. Грайте і ви з нею (якщо у вас є таке бажання). У грі дитяча психіка краще і швидше опрацьовує несвідомі страхи.

Переключайте увагу дитини більше на рухові ігри, робіть дихальні вправи, давайте більше пити води, харчування – як завжди, без змін.

Разом з дитиною (бажано, на ніч) придумуйте різні історії, казки, де в кінці перемагає добро.

Бережіть себе і своїх близьких!

 

 

 

Психологічна служба

 
Как создать школьный сайт.