МЕДІАГРАМОТНІСТЬ. Правила для батьків – розумних користувачів Інтернетом!

1. Розмістіть комп’ютер у кімнаті, яку використовують усі члени родини.

Іноді діти тримають у секреті те, що вони користуються Інтернетом. Вони можуть не бажати того, аби їх батьки були в курсі їх дій в мережі. Важливо не реагувати досить емоційно, а зробити все можливе, аби зняти цю психологічну напругу.

Обговорювати можливі труднощі легше, коли комп’ютер знаходиться у спільній кімнаті. Крім того, Ви можете використовувати інтернент разом із дитиною. Таким чином, розмови про Інтернет та контроль за його використанням стануть повсякденною частиною Вашого родинного життя.

2. Використовуйте будильник для обмеження часу, який дитина проводить в Інтернеті. Заздалегідь погодьте тривалість перебування в Інтернеті.

Бажано визначити час перебування дітей в онлайні. Час, проведений за комп’ютером, необхідно обмежити для того, аби не нанести шкоду стану здоров’я дитини. Ігрова комп’ютерна залежність стала великою проблемою в усьому світі.

Обговоріть час перебування дитини  в Інтернеті та домовтесь про використання будильника. Таким чином Ви уникнете можливих конфліктних ситуацій.

3. Використовуйте технічні засоби захисту: батьківського контролю в операційній системі, антивірус і спам-фільтр.

Для роботи з комп’ютером зовсім необов’язково знати всі його функціональні можливості. Запросіть спеціаліста, який налаштує операційну систему вашого комп’ютера і покаже як працювати з батьківським контролем. Краще один раз побачити, аніж багато разів почути. Не використовуйте у себе вдома комп’ютер, який технічно є незахищеним.

4. Створіть «Сімейні Інтернет-правила», що містять правила онлайн-безпеки для дітей.

Діти навчаються шляхом експериментування. Якщо ви зацікавлені у тому, аби Ваша дитина навчалась не на своїх власних помилках – якомога частіше обговорюйте теми, пов’язані із Інтернетом. Ви можете розказати, наприклад, про достовірність інформації, розташованої в мережі. Так Ви невимушено створите свої «родинні правила» Інтернетбезпеки. Традиції, норми і правила, які закріпились в родині – довговічні.

5. Проводьте більше часу із дитиною. Всіляко заохочуйте обговорення тем, пов’язаних із Інтернетом.

В житті кожного трапляються помилки. Немає потреби сприймати помилки дітей як життєву проблему. Будуйте довірливі стосунки задля того, аби бути впевненими, що у будь-якій ситуації дитина звернеться за допомогою саме до Вас. Що б не сталось, Ваша дитина повинна бути впевненою, що у будь-якій ситуації вона може розраховувати на Вашу підтримку і прийняття. Гарний рецепт побудови довірливих відносин – щоденне спілкування і спільне проведення вільного часу. В невимушеній ситуації набагато легше обговорювати «складні» питання.

6. Навчайте дітей критично ставитись до інформації в Інтернеті і не повідомляти конфіденційні дані он-лайн.

Повідомте дитині, що практично кожен може створити свій сайт і при цьому ніхто не може проконтролювати достовірність інформації, розташованої на такому сайті. Навчіть дитину використовувати інформацію із різних перевірених джерел.

 
Как создать школьный сайт.