Екологічні проекти


ПРОЕКТ: «ВІДНОВЛЕННЯ ПРИРОДНОГО ДЖЕРЕЛА PDF Друк e-mail
Написав dodge111   
Середа, 19 березня 2014, 19:23

ЕКОЛОГІЯ

ПРОЕКТ: «ВІДНОВЛЕННЯ ПРИРОДНОГО ДЖЕРЕЛА

ПО ВУЛ. МАРУСІ ЧУРАЙ В М. РІВНОМУ»

За даними ООН, через забруднену воду гине більше людей, ніж через війни та інші види насилля. Всесвітня організація охорони здоров’я підрахувала – щороку від недуг, пов‘язаних з неякісною водою, гине майже 2 мільйони дітей у віці до 5 років.

За найоптимістичними підрахунками близько мільярда людей у світі вже живуть під тиском хронічної недостачі їжі і води. Навіть у цивілізованій Європі кожен шостий житель не має вдома води і каналізації. Також за даними ООН, на території Євросоюзу через неякісну воду кожного дня вмирає 37 дітей. До того ж запасів питної води меншає, а людина наполегливо псує те, що залишилось.

Зараз стратегічні - нафта і газ. А за кілька десятиліть світом може правити той, хто матиме просто чисту воду. За висновками експертів ООН, понад 20 % населення Землі (1 млрд. 400 млн. осіб) страждають від нестачі води, придатної для пиття та зрошування посівів. Нестача води в багатьох країнах пов'язана з нераціональним її використанням та забрудненням.

У 2003 році Генеральна Асамблея в своїй резолюції оголосила період 2005-2015 рр., починаючи з Міжнародного дня водних ресурсів 22 березня 2005 року, Міжнародним десятиріччям дій «Вода для життя».

З вересня 2012 року офіційно розпочато роботу II фази проекту «Кожна краплина має значення» – спільного глобального проекту Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй в Україні (ПРООН) та компанії «Кока-Кола» (за підтримки ТМ «BonAqua»), який  реалізовується в рамках проекту ПРООН «Муніципальна програма врядування та сталого розвитку».

«Кожна краплина має значення» - це спільний проект ПРООН та компанії «Кока-Кола», метою якого є підвищити рівень розуміння того, що водні ресурси планети обмежені, заохочувати населення до їх раціонального використання та залучити органи місцевого самоврядування /міські ради та організації громад до розв’язання проблем, пов’язаних з водними ресурсами в громадах.

На сьогоднішній день проект «Кожна краплина має значення» отримав статус глобальної ініціативи та реалізовується майже у 20 країнах світу (Північна та Центральна Азія, Центральна та Східна Європа, країни Причорноморського узбережжя).

Програма ПРООН/МПВСР діє в Україні з 2008 року. Рівне стало одним із семи міст, де реалізувався спільний проект Програми розвитку ООН (ПРООН) та Муніципальної програми врядування і сталого розвитку (МПВСР).

Ми не можемо робити вигляд, що проблема "в іншому місці". Адже здоров’я генофонду будь-якої нації залежить від екології, зокрема водних ресурсів, як ключового фактору, тож наше завдання — зберегти чисту воду для наступних поколінь.

Вже сьогодні кожен з нас може зробити крок на користь збереження водних ресурсів нашої планети.

Тому, громадська організація «ЕКОДІМ», підтримуючи ініціативу міської влади м. Рівного, вже вдруге взяла участь у конкурсі «Кожна краплина має значення» і отримала грант від ПРООН на реалізацію проекту «Відновлення природного джерела по вулиці Марусі Чурай в місті Рівному», яке розташоване біля підніжжя пам'ятки археології (древнього городища часів 12-13 століття) та неподалік ЗОШ №14 в якій навчаються біля 400 дітей різного віку.

Перший проект був реалізований у 2012 році, відновили джерело, яке розташоване в м. Рівному, в районі онкологічного диспансеру та  неподалік ЗОШ №27, ЗОШ №6.

Сьогоднішній проект також підтримав депутат Рівненської міської ради Анатолій Чугуєвець, який представляє інтереси громади Басів Кута, де розташоване саме джерело.

Проект направлений на розробку та здійснення заходів з підвищення екологічної безпеки, створення системи заходів відновлення природних властивостей джерела та умов для безпечної життєдіяльності громади.

Один із основних напрямів проекту – це відновлення природного джерела та створення навколо нього рекреаційної зони відпочинку.

Проект реалізовується на умовах спільного фінансування 80%/20% (80% загальної вартості проекту надав донор, 20% розділили між собою міська рада та громада-учасник).

Вартість проекту 93 929.00 грн., з них надали кошти: ПРООН - 75 143.00 грн, міська рада м. Рівного – 14 000.00 грн, громада - 4 786.00 грн.

Виконавець проекту був обраний на конкурсній основі і ним стала будівельна фірм «Сіменс Габро» (директор Алентин Кравчук), яка  прекрасно впоралася із завданнями проекту, а саме:

 • провели земляні роботи на улаштування водойми;
 • влаштували споруди малих архітектурних форм над джерелом;
 • влаштували вимощені пішохідні доріжки;
 • виготовили та встановили лави і урни біля джерела.

Стан джерела значно покращився завдяки мобілізації та об’єднанню зусиль громад,  місцевої влади, бізнесу та міжнародних організацій.

Догляд за відновленою водоймою й за прилеглою парковою зоною буде покладено на управління житлово-комунального господарства.

Голова ГО»ЕКОДІМ» Ірина Курченко

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
ЗМІ про озеленення PDF Друк e-mail
Написав dodge111   
Середа, 19 березня 2014, 19:21

ЗМІ про проекти «ЕКОДОМУ»

Матеріали публікацій та адреси сайтів у Інтернеті

 

1. Телеканал Рівне 1

http://rivne1.tv/Info/?id=17510

2. Тижневик «7 Днів»

http://7d.rv.ua/2012/04/05/

Біля дев’ятнадцятої школи створять міні-парк

Завершився конкурс «За життя у чистому довкіллі!», який організував Міжнародний фонд «Відродження». Перемогу здобув проект «Озеленення та благоустрій пришкільної території навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа I-III ступенів-ліцей» №19 м. Рівного» громадської організації «ЕКОДІМ» та НВК школа-ліцей №19. Фонд виділив йому грант на 23 850 гривень.

Як розповіла керівник проекту і громадської організації «ЕКОДІМ» Ірина Курченко, крім коштів гранту, проект фінансується з міського бюджету та громади школи відповідно в сумі шістнадцять і чотири тисячі гривень. Завдяки озелененню та впорядкуванню пришкільної території буде поліпшено навколишнє природне середовище, формуватиметься екологічний світогляд громади, шанобливе ставлення до природи. Важливо, що до цієї роботи залучать учнів, їхніх батьків, учителів, представників органів місцевої влади, громадськість і природоохоронні служби.

Ірина Курченко переконана, що гарно оформлене і доглянуте шкільне подвір’я, яке потопатиме в зелені, виховуватиме в дітей почуття прекрасного, любов до природи і рідного краю, створюватиме хороший настрій, позитивно впливатиме на здоров’я дітей і дорослих. Це буде своєрідний міні-парк для відпочинку школярів і мешканців мікрорайону, особливо матерів із дітьми, людей похилого віку. Адже 19-а школа розташована на околиці міста, й умов для відпочинку та зелених зон тут немає.

– Проект стартував, – каже Ірина Курченко. – Його презентували на семінарі «Чиста вода – здорове покоління», який провели у школі із гостями з Хмельницького, учителями, організувавши виставку фоторобіт і малюнків учнів. Передувала цьому велика інформаційна кампанія, просвітницька робота з дітьми та мешканцями навколишніх будинків. Ми вже визначили волонтерів із числа учнів і громади, невдовзі приступимо до планування території та висадження дерев і кущів. Адже завершити проект повинні до 31 травня.

Валентина ПОГОНСЬКА

3. Управління освіти

http://rosvita.rv.ua/news/127-konkurszaliveucleardovkilli.html

Конкурс “За життя у чистому довкіллі!”

Громадська організація «ЕКОДІМ» та НВК школа-ліцей№19 в рамках антикризової гуманітарної програми Міжнародного фонду “Відродження” виграла конкурс “За життя у чистому довкіллі!” з проектом «Озеленення та благоустрій пришкільної території навчально-виховного комплексу “Загальноосвітня школа I-III ступенів-ліцей” №19 м. Рівного».

Проект спрямований на покращення навколишнього природного середовища та формування екологічного світогляду громади, шанобливого ставлення до природи.

Мета проекту: шляхом озеленення пришкільної території покращити екологічний стан довкілля та підвищити рівень екологічної свідомості громадян, а також залучити учнів до практичної діяльності з розв’язання проблем навколишнього середовища місцевого значення.

Проект пропонує комплексний підхід до вирішення проблеми забруднення атмосферного повітря, оскільки для реалізації проекту буде проведено ряд заходів екологічного характеру. Зокрема, будуть проведені акції з очищення, озеленення пришкільної території та проведення заходів екологічної просвіти в школі. В реалізації проекту братимуть участь учні школи, вчителі, батьки, представники органів місцевої влади, громадськість міста та природоохоронні служби. Оскільки озеленення буде відбуватись на пришкільній території, це забезпечить в майбутньому належний догляд за саджанцями та кущами.

Благоустрій та озеленення пришкільної території не лише забезпечує сприятливі та безпечні умови для проведення спортивних занять, ігор та дозвілля, а й створює привабливий, з естетичної точки зору, вигляд шкільного подвір’я. Гарно оформлене, оточене зеленню і доглянуте шкільне подвір’я виховує у дітей почуття прекрасного, любов до природи і рідного краю, а також покращує настрій, піднімає життєвий тонус, позитивно впливає на здоров’я як дітей, так і дорослих. Крім того шкільне подвір’я – це також місце відпочинку та прогулянок, на кшталт міні-парку, для молодих мам з дітьми, людей похилого віку і мешканців прилеглих будинків.

Очікувані результати проекту:

 • озеленення та благоустрій місцевості;
 • покращення стану атмосферного повітря;
 • покращення здоров’я та самопочуття громадян;
 • забезпечення сприятливих та безпечних умов для проведення спортивних занять, ігор, дозвілля;
 • створення своєрідного міні-парку для відпочинку школярів та мешканців мікрорайону;
 • виховання у дітей почуття прекрасного, любов до природи і рідного краю;
 • усвідомлення необхідності екологічного вибору як вибору, орієнтованого на загальнолюдські цінності;
 • уміння знаходити правильні рішення у складній екологічній ситуації й оцінювати їх;
 • навички ефективного спілкування, участі в житті громади.

Термін, протягом якого передбачається реалізувати проект: 01 лютого, 2012р. – 31 травня, 2012р.

Для реалізації проекту планується залучити кошти з наступних джерел:

 • кошти громади – 4 000,00 (чотири тисячі) гривень;
 • кошти Рівненської міської ради – 16 000,00 (шістнадцять тисяч) гривень;
 • очікуване фінансування від Міжнародного фонду «Відродження» - 23 550,00 (двадцять три тисячі п’ятсот п’ятдесят) гривень.

Озеленення та благоустрій території принесе користь не лише теперішнім, а й майбутнім поколінням.

4. Суспільно-політичний журнал «Україна» http://ukrjournal.com/tag/%D0%BD%D0%B2%D0%BA-%E2%84%9619/

5. Газета “Рівне Діалог”,

https://sites.google.com/site/dialogrivne/2012-rik/rivnedialog-no11

Добра справа

Екзотичне дерево для рідної школи

Школа, навколо якої буяє зелень. Саме такою мрія учителів і учнів навчально-виховного комплексу школа-ліцей № 19 Рівного. Задля її втілення міська громадська організація «Екодім», яка діє на базі цього закладу, розробила проект «Озеленення та благоустрій пришкільної території» і виграла грант Міжнародного фонду «Відродження». У рамках його реалізації учні і педагоги висадили голубі і звичайні ялинки, туї, самшит, берізки та яблуні, заклали чудові газони, клумби. І дорослі, і діти ретельно стежать за саджанцями – доглядають, поливають газони, дерева, кущі. Колишні учні школи теж долучилися до цієї доброї справи - випускники класу гувернанток 1997 року не просто подарували рідній школі саджанець гінкго білоба, а й власноруч висадили дерево на шкільному подвір’ї.
- Дізнавшись, що зараз учні і вчителі озеленюють пришкільне подвір’я, ми вирішили долучитися до цієї доброї справи. Тим паче, що цьогоріч  виповнюється 15 років, як ми закінчили школу, - розповідає колишня учениця Анна. - Разом із однокласницями і цьогорічним випускником школи Богданом Кравчуком на території школи посадили гінкго білоба. Воно є екзотичним для нашого краю і дуже корисним, бо містить речовини, котрі розширюють мікрокапіляри у тілі людини і сприяє лікуванню серцевих недуг. До того ж, це найдавніше хвойне дерево на планеті, ровесник епохи динозаврів.
- До цього кроку нас підштовхнули спогади, - доповнює мою співрозмовницю її однокласниця Вікторія. Школу збудували у вісімдесятих роках на околиці міста. Район довкола тільки розбудовувався. Старі дерева викорчували. І замість них на пустирі виростали... панельні багатоповерхівки. Звичайно, працівники школи озеленювали територію. Але ж дерев забагато не буває – територія біля школи велика (більше трьох гектарів). Зараз тут гуляють мами з дітками, літні люди, які живуть у сусідніх будинках. Та й діти багатьох наших однокласниць навчаються у цій школі. А в цьому районі багато автозаправних станцій, їздить багато транспорту, неподалік «димить» «Азот». Тому висаджене нами дерево – дуже доречний подарунок рідній школі.
Тож нехай деревце міцніє і радує усіх – учителів і учнів, дорослих і юних жителів сусідніх будинків, котрі приходять у вихідні на шкільне подвір’я відпочити. А ще колишні учениці сподіваються, що саме «їхнє» дерево започаткує Алею випускників школи різних років.

Маргарита СЕМЕНОВА

 

 
ЗМІ про відновлення джерела PDF Друк e-mail
Написав dodge111   
Середа, 19 березня 2014, 19:16

1. Тижневик «7 Днів»

Громадські активісти за сприяння ПРООН відновили ще одне джерело в Рівному

Сьогодні у Рівному об 11 годині відбудеться урочисте відкриття відновленого природного джерела на вул. Марусі Чурай.

Проект «Збереження та відновлення природного джерела у м. Рівному по вул. М.Чурай» реалізувався громадською організацією «Екодім» за підтримки проекту «Кожна краплина має значення» – спільного глобального проекту Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй в Україні (ПРООН).

У 2011 році ГО «Екодім» уже реалізувала подібний проект з відновлення джерела, розташованого на вулиці Тичини у Рівному.

У 2013 році були здійснені роботи  з розчищення, відновлення та збереження джерела.

Загальна вартість проекту склала – майже 94 тисячі гривень, з наступним розподілом:

-          ПРООН/МПСР — 75 143 грн.,

-          Муніципалітет — 10 000 грн.,

-          Громадська організація — 8 786 грн.

Відновлене, розчищене та належним чином облаштоване джерело стало справжньою окрасою древнього Городища, а вимощені доріжки забезпечили вільний доступ до нього мешканцям та гостям міста. Завдяки проведеним роботам усунулося підтоплення та заболоченість прилеглої території.

Поблизу джерела створено своєрідний «екомайданчик». Громадські активісти, вчителі та учні шкіл міста зможуть проводити тут навчально-виховну роботу (екскурсії, спостереження, досліди), природоохоронну (озеленення, очищення та огляд за природними водними джерелами), агітаційну та пропагандистську (виготовлення фотоальбомів, інформаційних буклетів, листівок) та ін.

2. Новини Рівне 1

У Рівному відбудеться урочисте відкриття відновленого природного джерела по вул. Марусі Чурай

Проект «Збереження та відновлення природного джерела у м. Рівному по вул. М.Чурай» реалізувався громадською організацією «Екодім» за підтримки проекту «Кожна краплина має значення» – спільного глобального проекту Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй в Україні (ПРООН).

«Кожна краплина має значення» - це проект, метою якого є підвищити рівень розуміння того, що водні ресурси планети є досить обмеженими, їх нераціональне використання може становити загрозу для людства уже в найближчому майбутньому.

Метою проекту «Кожна краплина має значення» є підтримка відновлення та захист природних джерел води, залучення територіальних громад, органів місцевого самоврядування, громадських активістів до вирішення цієї глобальної проблеми через конкретні і практичні кроки зі збереження та захисту природних водних ресурсів і навколишнього середовища. Рівненська міська рада і громадські об’єднання міста які опікуються збереженням навколишнього середовища уже не вперше є учасниками проектів зі збереження і відновлення природніх джерел.

Так у 2011 році ГО «Екодім» уже реалізувала подібний проект з відновлення джерела, розташованого по вулиці Тичини у Рівному.

Впродовж двох з половиною місяців міська влада, громадські активісти і школярі ліцею № 19 та ЗОШ № 27 спільними зусиллями розчистили джерело та провели роботи з благоустрою території довкола, за спеціально розробленим ландшафтним проектом, розробленим учнями вищезгаданих навчальних закладів.

Загальна вартість проекту склала - 240 000 грн.

З них, за умовами проекту - 108 000,00 грн. (45% суми), внесок ПРООН/МПВСР та компанії «Кока-Кола»; 108 000,00 грн. (45%) – внесок Рівненської міської ради; 24 000,00 грн. (10%) – спільний внесок громади Рівненської школи ліцею № 19 та ЗОШ №27.

Що ж стосується нового проекту «Збереження та відновлення природного джерела у м. Рівному на вул. Марусі Чурай» - тут, у поточному 2013 році було проведено низку заходів екологічного характеру. Зокрема, були здійснені роботи з розчищення, відновлення та збереження джерела.

Загальна вартість проекту склала – майже 94 тисячі гривень, з наступним розподілом:

ПРООН/МПСР - 75 143.00 грн., Муніципалітет - 10 000,00 грн., Громадська організація - 8 786.00 грн.

Відновлене, розчищене та належним чином облаштоване джерело стало справжньою окрасою древнього Городища, а вимощені доріжки забезпечили вільний доступ до нього мешканцям та гостям міста. Завдяки проведеним роботам усунулося підтоплення та заболоченість прилеглої території.

Поблизу джерела створено своєрідний «екомайданчик». Громадські активісти, вчителі та учні шкіл міста зможуть проводити тут навчально-виховну роботу (екскурсії, спостереження, досліди), природоохоронну (озеленення, очищення та огляд за природними водними джерелами), агітаційну та пропагандистську (виготовлення фотоальбомів, інформаційних буклетів, листівок) та ін.

У підсумку на урочисте відкриття приїхав міський голова Володимир Хомко, його заступник Сергій Васильчук, начальник управління економіки Микола Кирея та депутат Рівнеради Анатолій Чугуєвець.

НИНІ У РІВНОМУ ВІДКРИЮТЬ ДЖЕРЕЛО ЗА 94 ТИСЯЧІ ГРН

Сьогодні, 15 жовтня, об 11 год. у Рівному відбудеться урочисте відкриття відновленого природного джерела по вул. Марусі Чурай, співфінансоване ООН, Муніципалітетом та громадою міста.

Проект «Збереження та відновлення природного джерела у м. Рівному по вул. М. Чурай» реалізувався громадською організацією «Екодім» за підтримки проекту «Кожна краплина має значення» – спільного глобального проекту Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй в Україні (ПРООН).

«Кожна краплина має значення» - це проект, метою якого є підвищити рівень розуміння того, що водні ресурси планети є досить обмеженими, їх нераціональне використання може становити загрозу для людства уже в найближчому майбутньому.

Метою проекту «Кожна краплина має значення» є підтримка, відновлення та захист природних джерел води, залучення територіальних громад, органів місцевого самоврядування, громадських активістів до вирішення цієї глобальної проблеми через конкретні і практичні кроки зі збереження та захисту природних водних ресурсів і навколишнього середовища.

Рівненська міська рада і громадські об’єднання міста, які опікуються збереженням навколишнього середовища, уже не вперше стають учасниками проектів зі збереження і відновлення природніх джерел. Так, у 2011 році ГО «Екодім» уже реалізувала подібний проект з відновлення джерела, розташованого по вулиці Тичини у Рівному.

 

Цього ж року в рамках реалізації нового проекту «Збереження та відновлення природного джерела у м. Рівному на вул. Марусі Чурай» було проведено низку заходів екологічного характеру. Зокрема, були здійснені роботи з розчищення, відновлення та збереження джерела.

Загальна вартість цього проекту склала майже 94 тисячі гривень, з них 75 тис. 143 грн – це внесок ПРООН/МПСР, 10 тис. грн – внесок Муніципалітету, а 8 тис. 786 грн – це внесок від Громадської організації.

Відтак, відновлене, розчищене та належним чином облаштоване джерело сталосправжньою окрасою древнього Городища, а вимощені доріжки забезпечили вільний доступ до нього мешканцям та гостям міста. Завдяки проведеним роботам усунулися підтоплення та заболоченість прилеглої території.

Поблизу джерела створено своєрідний «екомайданчик». Громадські активісти, вчителі та учні шкіл міста зможуть проводити тут навчально-виховну роботу (екскурсії, спостереження, досліди), природоохоронну роботу (озеленення, очищення та огляд за природними водними джерелами), агітаційну та пропагандистську роботи (виготовлення фотоальбомів, інформаційних буклетів, листівок) та ін.

Марина НАЗАРЧУК

5. Рівне Вечірнє

ПРООН у Рівному відновила джерело. Уже друге

На вулиці Марусі Чурай

За кладовищем та поблизу Басівкутського озера на вулиці Марусі Чурай відновили заболочене джерело. Запропонував це зробити депутат міської ради Анатолій Чугуєвець, а громадська організація «Екодім» написала проект для участі у програмі ПРООН «Кожна краплина має значення». Обійшлося джерело у 93 тис. грн., з яких 14 виділили із міського бюджету, п’ять тисяч назбирали місцеві мешканці, а решту дала ООН.

Облаштовували джерело ціле літо. Біля нього поставили лавочки і ще планують висадити дерева. Міський голова Рівного Володимир Хомко, який відкривав джерело, пообіцяв місцевим мешканцям, що там посадять дорожчі дерева.

Хоча біля джерела можна відпочити, пити воду з нього не рекомендують. Кажуть смачна, хімічно чиста, але не захищена від зовнішнього бруду.

У Рівному по вулиці М.Чурай сьогодні урочисто відкрили природне джерело, відновлення якого було профінансоване Програмою розвитку ООН в Україні (ПРООН).

До слова, загальна вартість проекту склала майже 94 тисячі гривень. З них 75 тисяч гривень виділено ПРООН, 10 тисяч грн – міською владою, а 9 тисяч грн - місцевими жителями та громадськими організаціями.

Півтора роки тому ініціатором відновлення джерела став депутат міськради Анатолій Чугуєвець:

- Я пам’ятаю, у дитинстві ходили та пили воду з цих криниць. Сподіваюсь, що свідомість людей допоможе зберегти це історичне місце.

Місцеві жителі неабияк раді події - і вже почали користуватись водою. Втім, вживати цю воду поки що не можна, зважаючи на її якість.

Природне джерело відкрив мер Рівного Володимир Хомко символічним перерізанням стрічки.

- Хотілося б, щоб це було не місце, де смажать шашлики. А щоб люди приходили подихати свіжим повітрям, попити води та приводили сюди дітей, - говорить Володимир Хомко.

В подальших планах реалізаторів проекту – спорудження накриття, облагородження території навколо та обсадження її деревами.

До цього, джерелом опікуватимуться самі мешканці. А для догляду залучатимуть учнів 14-ої школи.

- Школа бере на себе зобов’язання дотримувати його в належному вигляді – будемо робити, все що від нас залежатиме. Якщо дитина візьме участь в облагородженні, то потім не візьметься зламувати оте деревце. Ми зробимо так, щоб це була саме дитяча акція, - запевняє директор НВК №14 Юрій Демчук.

Одним із реалізаторів проекту «Збереження та відновлення природного джерела у м. Рівному по вул. М.Чурай» стала ГО «Екодім», яка вже долучалась до подібної програми.

- В 2012 році ми організували свій перший проект по відновленню природного джерела в також місті Рівному, в районі Боярки, біля онкологічного диспансеру. Згодом нам запропонували взяти участь у другій фазі проекту «Кожна краплина має значення», - пояснює представниця ГО «Екодім» Ірина Курченко.

Нині по вулиці Тичини, де розташовується джерело, стоять затишні альтанки.

Нагадаємо, що перше джерело у Рівному за кошти ООН відкрили поблизу онкодиспансеру. Проект був дорожчим — коштував понад 200 тис. грн.., бо біля джерела сконструювали ще й дитячий майданчик.

Загальна вартість того проекту склала – 240 000 грн.

 

Денис ГРИЩУК

Фото - автора

 

6.У Рівному хочуть відновити джерело

До кінця вересня цього року в Рівному з’явиться ще один куточок відпочинку. Його облаштують біля нині закинутого джерела на пустирі в районі обласного онкодиспансеру.

Про це повідомляє Рівне Вечірнє.


— Наш проект виграв конкурс на відновлення закинутих джерел Програми розвитку ООН, організований спільно з компанією "Кока-кола", — пояснив начальник міського управління економіки Микола Кирея. — Загальна вартість проекту — 248 тисяч гривень. Із них 10% надасть громадська організація "Еко-дім", 45% буде виділено з міського бюджету та ще стільки ж надасть ПРООН з "Кока-колою". За ці кошти буде розчищено джерело та облаштовано рекреаційну зону: з дитячим та спортивним майданчиком, альтанкою, накриттям над джерелом, мощеними доріжками, урнами для сміття, висадженими деревами та кущами. Після того, як створять зону відпочинку, її передадуть на баланс міського тресту зеленого господарства.

7. Рівненський репортер

13.07.2011 10:49

Розчистять джерело

Розчистити закинуте джерело на пустирі біля школи 29 збирається міська рада Рівного. Зробить це за гроші міста, Програми розвитку ООН та компанії «Кока-кола».

Обійдеться розчищення джерела у 248 тисяч гривень. З них 45% надасть місто, ще стільки ж - ПРООН з Кока-колою та 10% - громадська організація «Екодім», яка діє на базі школи №19. Окрім розчищення джерела, за ці кошти, як розповів начальник міського управління економіки Микола Кирея, будуть облаштовані дитячий та спортивний майданчики, встановлені альтанка, урни для сміття, вимощено доріжки, висаджено дерева та кущі. Новостворену зону відпочинку біля джерела передадуть на баланс міському тресту зеленого господарства.

Сергій ШВИДКИЙh

8. «Екодім» тому, що економний

На базі Рівненського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – ліцей» № 19 створена і діє орга­нізація «Екодім», яка бере активну участь у житті школи, формуванні громадської активності й свідомості учнів.

Учителі задоволені такою співпрацею, бо разом із батьками вони планують і реалізують цікаві проекти.

Днями в рамках проекту «Муніципальна програма врядування та сталого розвитку» за підтримки ПРООН провели семінар-тренінг для учнів на тему «Важливість води та відповідальне ставлення до водних ресурсів». Заняття проводили тренер проекту Лариса Шелюк, експерт з Києва  із врядування та сталого розвитку ПРООН/МПВСР Олена Урсу, начальник відділу підтримки проектів ООН, муніципальний координатор проекту ПРООН/МПВСР Петро Вахнюк. Взяла участь у  тренінгу й голова громадської організації «Екодім» Ірина Курченко.

Учні охоче навчалися розумному господарюванню, бережливому ставленню до водних ресурсів. Учителі хімії, біології, фізики, завідувачка шкільної бібліотеки також працювали нарівні з учнями. Така форма роботи допомогла вчителям глибше пізнати своїх вихованців, побачити в них небайдужих, готових до активних дій майбутніх розумних господарів.

Віра СЕМЕНЮК,
вчителька хімії НВК № 19

 

 

 
Відгуки PDF Друк e-mail
Написав dodge111   
Середа, 19 березня 2014, 19:15

Відгуки

Проект: «Озеленення та благоустрій пришкільної території

Рівненського НВК школи-ліцею» № 19»

НАЯВНІ РЕЗУЛЬТАТИ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОЕКТУ

 

Шляхом озеленення пришкільної території була частково вирішена проблема школи, а саме: невідповідність площі покриття зеленими насадженнями нормативному озелененню пришкільної території Рівненського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа I-III ступенів – ліцей» № 19, а також покращено екологічний стан довкілля.

У результаті реалізації проекту здійснено:

 • озеленення та благоустрій пришкільної території;
 • покращення стану атмосферного повітря;
 • покращення здоров’я та самопочуття громадян;
 • забезпечення сприятливих та безпечних умов для проведення спортивних занять, ігор, дозвілля;
 • створення своєрідного міні-парку для відпочинку школярів та мешканців мікрорайону;
 • виховання у дітей почуття прекрасного, любов до природи і рідного краю, що сприяє усвідомленню ними необхідності екологічного вибору як вибору, орієнтованого на загальнолюдські цінності.

Крім того, громадою набуті навички ефективного спілкування, участі в житті громади та уміння знаходити правильні рішення у складній екологічній ситуації.

Проект досягнув своєї поставленої мети, а саме: шляхом озеленення пришкільної території покращився екологічний стан довкілля та підвищився рівень екологічної свідомості громадян, а також залучилися учні до практичної діяльності з розв’язання проблем навколишнього середовища місцевого значення.

Інформація про реалізацію проекту у кількісних показниках:

 • кількість учасників проекту/залучених осіб - 130 чол.;
 • кількість осіб, які дізналися про результати - більше 100 тисяч (мешканці міста та області);
 • кількість осіб, які після участі у заходах та отримання інформації про проект зробили корисну дію - 12 чол. (колишні учні школи), започаткували алею випускників, придбавши та посадивши рідкісне екзотичне дерево — гінкго білоба (див. додаток 1);
 • посаджено 113 видів рослин.

Досягнуті результати перевершили всі очікування, які були визначені у проектній пропозиції. Адже сьогодні територією школи приходять милуватися  всі мешканці мікрорайону, а мами з маленькими дітками знаходять тут хороший відпочинок, директори інших шкіл думають про те, якби їм також реалізувати подібний проект.

 

Інна Верхова, директор школи.

Реалізувавши проект, ми відразу побачили різницю між тим, що було і тим, що стало. Фасад школи миттєво став європейським. Наш ліцей екологічного спрямування, тому те, що громадська організація з ініціювала озеленення пришкільної території, шкільній громаді пішло лише на користь. Діти залюбки долучилися до посадки рослин, а тепер з гордістю спостерігають, як ростуть «їхні малюки». Нам, вчителям, сьогодні не важко пояснити учням, що, маючи підтримку таких партнерів як Фонд «Відродження», можна  розв’язувати проблеми навколишнього середовища місцевого значення. Також можна покращити і екологічний стан довкілля та підвищити рівень екологічної свідомості громади, адже цей шлях ми всі пройшли практично. Територія школи у нас досить велика, ще не одна ділянка чекає впорядкування. Але, на превеликий смуток, бюджет школи не дозволяє зробити те, що хотілося б. Тому, спасибі вам, дорогі партнери, за співпрацю і за надану можливість створити «куточок краси».

Ірина Курченко, голова ГО «ЕКОДІМ»

Майже щодня я відвідую цей заклад. Коли проходжу подвір'ям школи, завжди зупиняюся біля клумб, як господар, і це відчуття з'явилося вперше, саме після реалізації проекту. Милуюся, спостерігаю за ростом рослин і уважно приглядаюся, чи ніхто, бува, не «позичив» якусь з них. Відчуваю, що до цієї краси особисто була долучена і мені приємно. Влітку та восени спостерігала за молодими мамами і їхніми дітками, як вони уважно розглядали рослини та деревця, розмовляли і просто любувалися клумбами. Неодноразово чула слова подяки від дітей та вчителів. Ще  відчувається запах хвойних дерев, особливо після дощу. Особисто я здобула хороший досвід співпраці з органами місцевої влади, налагодила чудові стосунки з шкільною громадою, батьками, адміністрацією школи. Великих труднощів у реалізації проекту не було. Всі партнери виконували кожний свою функцію, споглядаючи на кінцеву мету. Спасибі Фонду «Відродження» за підтримку  «красивого» проекту і за комфортну співпрацю!

 

Оксана Карпюк, бухгалтер ГО «ЕКОДІМ», член батьківського комітету та піклувальної ради школи.

Співпраця з Міжнародним фондом "Відродження" залишила по собі лише теплі спогади. Працювати з фондом було дуже легко та комфортно. Працівники фонду завжди давали відповіді на запитання, які виникали під час реалізації проекту, а їх консультації та поради зробили нашу співпрацю максимально легкою та приємною. Аплікаційна форма та форма звітності - чітка й зрозуміла кожному. Фінансування отримано вчасно, без затримки, це дозволило приступити до реалізації проекту в установлені терміни.


Подвір’я школи дуже змінилося. Якщо людину зустрічають, дивлячись на її одяг, то школу - за зовнішнім виглядом.  Тепер, зайшовши на шкільне подвір’я, невимушено зупиняюсь, милуюся хорошими, доглянутими рослинами. Відчуваю радість та гордість, що моя дитина навчається саме у цій школі, де нас разом з дітьми навчають любити природу та оберігати її.
Хочу подякувати МФ "Відродження" за їхню підтримку. У час, коли на все не вистачає коштів, коли у новинах  розповідають про нові корупційні скандали,  а  у чиновників одна відповідь: "У бюджеті на це кошти не передбачено", тішить те, що є фонд який підтримує ініціативу громади, якому не байдужі людські мрії.  Завдяки Вам наша мрія, про гарне шкільне подвір’я, здійснилася. Ще раз щиро дякую Вам за це.

 

Волошина Ангеліна, учениця 6-Б класу.

Ідучи до школи, я милуюся клумбами. Мені подобаються ті рослини, які висаджені на них. Особливо самшит і ялівці, вони якісь чудернацькі, але найгарніші. Ще я звернула увагу на роботу ландшафтного дизайнера. Його робота – це мистецтво, адже кожна рослина доповнювала іншу. Ми з подругами дуже переживали, аби вони всі прижилися і, щоб жодний вид не загинув. Дякуємо Фонду «Відродження» за, подарований «фрак для нашого шкільного подвір’я».

 

 

 
ВІДБІР ПРОЕКТІВ PDF Друк e-mail
Написав dodge111   
Середа, 19 березня 2014, 19:14

ВІДБІР ПРОЕКТІВ

4 серпня селекційна рада Проекту ПРООН/МПВСР розглянула та затвердила вісім проектних заявок від місцевих громад муніципалітетів Івано-Франківська, Долини, Новоград-Волинського, Рівного та Бахчисараю.

 

З них, три проектні заявки пов’язані з покращенням умов життя місцевих мешканців та покращення умов у школах та закладах для дошкільнят.

Перелік організацій, що пройшли відбір на спів фінансування проектів:

-          Долина, ОСББ «Затишна оселя на незалежності», 47 874 грн спрямовані на заміну віконних конструкцій

-          Бахчисарай, громадська організація «Буратіно», 92 956 грн спрямовані на ремонт каналізації, туалетів та пральні

-          Новоград-Волинський, громадська організація «Спільна мета» на базі школи №4б 237 500 грн на ремонт 11 туалетів.

Ще п’ять з восьми проектних заявок затверджено в рамках спільного проекту ПРООН/МПВСР та компанії Кока-Кола на відновлення джерел природної води.

Перелік міст партнерів Проекту ПРООН/МПВСР, що пройшли відбір на спів фінансування відновлення джерел питної води.

-          Долина, Центр підтримки та розвитку реформ (78 218 грн and 23 740 грн)

-          Івано-Франківськ, мережа шкіл Івано-Франківська «Здорова Дитина» (92 680 грн)

-          Новоград-Волинський, мережа навчальних закладів м. Новоград-Волинського (17 200 грн)

-          Рівне, громадська організація «ЕКОДІМ» (108 000 грн)

 

 

 


Как создать школьный сайт.